Keyfle hatırlanmak

2552_54648876587_1852943_n

6 yıl olmuş. Şu an düşündüklerimi, hissettiklerimi dile getirmek istiyorum ama sabahtan beri toparlayamadım kafamda.

Ilk olarak artık kederlenmiyorum. Hatta espirilerde yapmaya başladım çok kötü olsalarda =)

Ikinci olarak, ölümü kabullendim etrafımda ki herkesin ve herşeyin bir gün öleceğini göz önüne alarak ki günde 150 bin insan ölüyor, önemli olan nasıl hatırlanacağımız ya da ne kadar süre hatırlanacağımız. Aslında ondan da önemli olan, hayatı kederli ve şikayetçi biri olarak yaşamaktansa, keyfli ve şükür eden biri olarak yaşamak.Bir başka deyişle… Neyse daha fazla uzatmayacağım bu konuyu, keyfle hatırlıyorum babamı, öyle hatırlamak istediğim için.

Aklıma geldikçe ya bir kadeh kaldırıyorum şerefine ya da ufak bir tebessüm gönderiyorum gökyüzüne. Bazende dualarımda hatırlıyorum ki bu pek sık yaptığım bir şey değil. Hatta sadece iki dua biliyorum  biri küçük bir çocukken yatmadan önce okuduğum ki halen aklıma geldikçe okurum = )

Allahım, bizi kazalardan belalardan koru, doğru yoldan yanlış yola saptırma, ölenlerimize rahmet eyle kalanlarımıza sağlıcak. Yattım sağıma, döndüm soluma, melekler şahidim olsun dinime, imanıma. 

Bir diğeri ise içim çok sıkılıp darlandığında okuduğum şükür duam. Benden başka bilen olduğunu sanmıyorum =)

Ey Rab, yerlerin ve göklerin yaratıcısı rabbim. Şükürler olsun sana. Bizden aldıklarına, bize verdiklerine, şükürler olsun. Gönlümde olanı hakkımda hayırlı eyle, hakkımda hayırlı olanı gönlüme razı eyle. Hayallerimin peşinden gitmek için çalışma gücü ve disiplini ver.

Özellikle ‘Bizden aldıklarına, bize verdiklerine, şükürler olsun’ cümlesini çok seviyorum. Çünkü içinde kaybettiğimiz ya da kazandığımız, sahip olduğumuz ya da olamadığımız herşeyi, eş, dost, arkadaş, aşk, para… kapsıyor.

Bir gün keyfle hatırlanmak dileği ile…

 

You may also like...

2 Responses

  1. Rüya says:

    Ne güzel, ne kadar şanslisin. Neredeyse 9 yıl oldu annemi kaybedeli. Ben hiç gülümseyerek hatırlayamadım annemi. İçimde hep burukluk, hep vicdan azabı…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *